14. 10. 2023

O oddílu

Naši vedoucí:

Já jsem Ema a do skautu chodím už skoro 12 let. Dlouho jsem vedla družinku, ale postupem času k tomu přibylo i vedení oddílu nebo třeba rádcovského kurzu, nyní také vedu družinku Mravenečků. Mimo skautský svět jsem studentkou českého a anglického jazyka a literatury na Filozofické fakultě v Brně. Ráda chodím do přírody, hraju na hudební nástroje (nejraději s naší kapelou :-)), scházím se se svojí rodinou a kamarády, jím, jezdím na výlety s lidmi s handicapem nebo se účastním akcí pro mládež ČCE. V životě se snažím řídit heslem od zakladatele světového skautingu: „Pokusme se zanechat tento svět o trochu lepším, než jaký byl, když jsme na něj přišli.”

Jsem Jolča Skoumalová a studuji Biskupské gymnázium. Do skautu chodím desátým rokem a vedu společně s Vojtou Gepardy. Ráda tancuju, hraju divadlo, chodím po horách a šmakuju dobré jídlo, o které na našich táborech není nouze.

Jmenuju se Barbora Perglová, ve skautu je moji přezdívkou Sněženka. V oddíle jsem osm let a spolu s Mapy vedu družinu Štěňat. Studuji na osmiletém gymnáziu v Brně-Řečkovicích. Ve volném čase se nejraději věnuji poznávání přírody a kreslení.

Jmenuji se Adéla Bláhová, a svou skautskou přezdívku Bunny si nosím už pěkných 13 let. A také před 13 lety jsem začala se skautováním. Vyrostla jsem ve skautu v Řečkovicích ale jako vedoucí jsem se přesunula a zůstala právě ve skautu v Lelekovicích. Mezi mé koníčky mimo jiné patří i mé studium a tím je architektura. Jsem studentkou 4. ročníku na Fakultě architektury v Brně. Baví mě také lezení, hudba, otužování, krásy přírody a dobré jídlo.

Jmenuji se Adam Ospalý. Do skautu chodím pátým rokem a letos povedu družinku Šavlozubých králíků společně s Kiki a Ájou. Chodím na osmileté gymnázium v Tišnově. Ve svém volném čase rád sportuji.

Jsem Kiki a studuji obor fotograf. Do skautu chodím osmým rokem a tenhle rok povedu Šakra společně s Ájou a Adamem. Ráda dělám mažoretky, tančím, fotím, i ráda chodím po horách a pozoruji západy slunce.

Jmenuji se Alice Ospalá, ale ve skautu mi říkají Čipi. Skaut navštěvuji osmým rokem a povedu družinku Lištiček spolu s Érem a Šášou. Chodím na osmileté gymnázium v Tišnově. Když svůj volný čas netrávím s knihou (kterou mám většinou vždy u sebe), objevím se občas i v kuchyni, kde zkouším své kulinářské schopnosti.

Jmenuji se Hana Kullab, ale ve skautu se mi neříká jinak než Šáša. V oddíle jsem letos desátým rokem a povedu společně s Érem a Čipi družinu Lištiček. Studuji na Gymnáziu Matyáše Lercha. Volný čas trávím od dětství nejen skautováním, i když to zabírá poměrně hodně času, ale i hrou na klarinet a saxofon, občas sáhnu po klavíru a flétně a ráda trávím čas v přírodě.

V Lelekovickém oddílu pomáhám již několik let, mým domovským oddílem jsou vodní skauti Kormoráni, jak napovídá i modrá barva kroje. Pracuji jako lékař v dětské nemocnici. V oddíle se snažím být právě tam, kde je zrovna třeba.

Jmenuji se Tereza Pavlíková, ale ve skautu mě najdete pod přezdívkou Éro. Tento rok jsem nastoupila na Střední školu umění a designu na obor užitá fotografie a média. Do tohohle skautského oddílu chodím šestým rokem. A společně s Šášou a Čipi vedu úžasnou družinu Lištiček. Ve volném čase ráda fotím, bloudím přírodou a trávím spoustu hodin s nosem zabořeným do knih.